Головна » Файли » Бібліотека школяра » 10 КЛАС

Масол Л. М. Мистецтво. Рівень стандарту, профільний рівень: підручник для 10(11) класу закладів загальної середньої освіти
09.10.2019, 00:09
загрузка...

mystectvo10-11-masol-2018.pdf

Масол Л. М.

Мистецтво. Рівень стандарту, профільний рівень: підручник для 10(11) класу закладів загальної середньої освіти / Л. М. Масол. — К. : Видавничий дім «Освіта», 2018. — 224 с.

Шановні друзі! Світ мистецтва, з яким ви ознайомлювалися впродовж усіх років навчання в школі, надзвичайно багатий і різноманітний. Як осягнути цю грандіозну панораму художніх досягнень? Які принципи обрати за основу — історико-хронологічний чи жанрово-стильовий? Зазначені орієнтири — види, стилі й жанри мистецтва — безперечно, знайдуть своє висвітлення в цій книзі. Але для розподілу тексту на розділи обрано регіональний підхід. Це дасть змогу виявити самобутність усіх культурних регіонів світу, визначених ЮНЕСКО: африканського, американського, далеко- східного, індійського, арабо-мусульманського та європейського.

Структура підручника складається із семи тем, остання присвячена художній спадщині України. У кожному розділі ви будете поглиблювати свої знання про мову того чи того виду мистецтва, що належить до просторових (архітектура, скульптура, живопис), часових (музика) або синтетичних (хореографія, театр, кіно). Порівняння особливостей мистецтва різних країн і континентів допоможе побачити не лише національні чи релігійні відмінності, що роз’єднують народи світу, а й ті, що об’єднують. Пізнаючи нові мистецькі імена та явища, ви збагатите свій духовний світ, естетичну культуру. Адже, відображаючи красу світу в художніх образах, мистецтво створює такі естетично виразні форми, які втілюють широкий спектр почуттів, емоцій, думок, мрій і фантазій людини. Це дає змогу краще розуміти себе й інших, бути толерантним до різних традицій і поглядів у процесі комунікації і взаємодії. Аналізуючи художні твори, переважна більшість із яких — шедеври (зокрема, у рубриці «З історії шедевра»), ви зможете навчитися самостійно інтерпретувати їх зміст, критично мислити й адекватно оцінювати суперечливі культурні процеси сучасності, орієнтуючись на високі естетичні ідеали людства. Адже, незважаючи на поширення в наш час прагматичних поглядів, загальнолюдські цінності, які зберігає світова культурна спадщина, не втрачають актуальності, тому що вони вічні. Виконуючи варіанти практичних завдань, індивідуальні й колективні мистецькі проекти, ви зможете виразити себе відповідно до інтересів та здібностей. Набуваючи ключових і предметних компетентностей, зможете брати посильну участь у художньому житті школи, у соціокультурній практиці, в естетизації довкілля.

Самореалізація через мистецтво допоможе вам гармонізувати свій емоційний стан, що важливо для збереження психічного здоров’я і розвитку емоційного інтелекту. Наприкінці кожного семестру є візуальні тести для перевірки й оцінки освітніх досягнень. Додатки до підручника містять творчі завдання («Професійні випробування») для різних профілів навчання: художнього, музичного, хореографічного, театрального тощо. Також у додатках є алфавітний покажчик термінів, таблиці, список літературних джерел для самоосвіти.

Варто пам’ятати, що мистецька освіта не завершується в старших класах. Це — початок самоосвіти протягом життя. І нехай цей підручник стане дороговказом на захопливому шляху пізнання Краси та Гармонії. Адже, як говорив Бертольд Брехт: «Усі види мистецтва служать найбільшому з мистецтв — мистецтву жити на землі».

 

Категорія: 10 КЛАС | Додав:
Переглядів: 20 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar