Головна » Файли » Предмети » біологія

Будова скелета людини
22.05.2015, 03:19
загрузка...

Проаналізуйте особливості будови скелета людини, зумовлені прямоходінням і трудовою діяльністю

Будова скелета людини відрізняється від інших ссавців будовою черепа, формою кісток кінцівок, хребта і таза, що зумовлено інтенсивним розвитком головного мозку і прямоходінням.
Особливості скелета людини:
1. Для хребта людини характерні вигини, які надають йому форми, що в профіль нагадує латинську літеру S. Вигини хребта збільшують розміри грудної й тазової порожнин, полегшують утримання рівноваги і забезпечують пом’якшення поштовхів та струсів тіла під час стрибків і бігу.
2. У зв’язку з прямоходінням передньо-задній розмір грудної клітки людини, на відміну від тварин, є меншим від поперечного.
3. Дуже рухливі верхні кінцівки. Кисть утворена кістками зап’ястка, п’ястка та фалангами пальців. Перший, або великий, палець найрухоміший і добре розвинений, розташований напроти всіх інших, що має велике значення при виконанні різних видів роботи (здійснює хапання і фіксацію).
4. У зв’язку з вертикальним положенням тіла людини таз у неї ширший і масивніший, ніж у тварин. Він має вигляд чаші і підтримує внутрішні органи черевної порожнини.
5. Кістки нижніх кінцівок є більш масивними, ніж верхніх, тому що вони тримають на собі увесь тягар тіла. Стопа як єдине ціле виконує опорну функцію під час стояння і ходіння. З’єднуючись між собою, кістки стопи утворюють склепіння. Така будова пов’язана з вертикальним положенням тіла людини, із збільшенням навантаження на стопу при прямоходінні. Склепінчаста стопа значно пом’якшує поштовхи під час ходіння.
6. У людини мозковий відділ переважає над лицьовим. Це пов’язано із сильним розвитком головного мозку людини.

Категорія: біологія | Додав: | Теги: скелет людини, БІОЛОГІЯ 9 клас, ДПА
Переглядів: 2509 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar