Головна » Файли » Предмети » біологія

Будова та функціонування організму людини
20.05.2015, 22:40
загрузка...

Поясніть значення вивчення будови та функціонування організму людини для збереження здоров'я.

Головними науковими дисциплінами, що вивчають людину, є анатомія людини, фізіологія та гігієна.

Анатомія людини (від грец. anatotе — розтин, розчленування) — наука, що вивчає форму і будову організму, органів і тканин людини у зв’язку з їхніми функціями.

Фізіологія (від грец. рhisis — природа, logos — учення) — наука про функціонування живого організму як єдиного цілого, про процеси, що відбуваються в ньому на всіх його структурних рівнях: клітинному, тканинному, органному, системному і організменому. Фізіологія вивчає життєдіяльність організму у взаємодії із зовнішніми умовами його існування. Головне завдання фізіології — розкриття законів життєдіяльності живого організму та керування ними. Протягом тривалого часу ця наука накопичила значний фактичний матеріал. Це призвело до того, що від фізіології як цілісної науки виокремилися декілька самостійних наукових дисциплін.

Гігієна (від грец. hygienos — здоровий) — наука, що вивчає вплив чинників навколишнього середовища на організм людини та її здоров’я, розробляє і впроваджує методи запобігання захворюванням як на індивідуальному, так і популяційному рівні. Гігієна як наука профілактичного циклу поєднує такі розділи: комунальна гігієна, соціальна гігієна, шкільна гігієна тощо.

Головна мета біологічних наук, що вивчають людину,— допомогти людині зберегти своє здоров’я.

Здоров’я — це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб і фізичних дефектів.

Будова і функції будь-якого органа тісно пов’язані між собою. Без знання анатомії неможливо зрозуміти фізіологічні процеси, а без знання фізіології неможливо зрозуміти, чому окремі органи мають ту чи іншу будову. Не можна пізнавати функції організму, його органів, тканин і клітин, не знаючи їхньої будови. Ось чому успіхи фізіології тісно пов’язані з досягненнями в анатомії, гістології, цитології, ембріології, біохімії. Без знання генетики неможливо зрозуміти закони еволюційного та індивідуального розвитку людського організму, його функціонування, старіння і смерті, не можна розв’язати певні практичні проблеми спадкових захворювань. Найновіші дослідження закономірностей поділу клітин і їх диференціювання мають пряме відношення до проблем регенерації (відновлення) органів, злоякісного росту клітин, боротьби з онкологічними захворюваннями. Філогенетичний принцип, який враховує еволюцію органічного світу, може підказати правильний підхід до вивчення певного патологічного процесу, випробування нових лікарських препаратів. Цей метод допоможе зрозуміти походження аномалій і визначити найраціональніші шляхи поліпшення здоров’я. Отже, вивчення будови та функціонування організму необхідне для збереження здоров’я.

Категорія: біологія | Додав: | Теги: дпа біологія відповіді
Переглядів: 3168 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.7/6
Всього коментарів: 0
avatar