Головна » Файли » Предмети » біологія

Функціонування імунної системи людини
22.05.2015, 02:24
загрузка...

Проаналізуйте механізм функціонування імунної системи людини, ураженої бактеріальною інфекцією.

Імунітет — прояв спрямованих на збереження сталості внутрішнього середовища захисних реакцій організму на генетично чужорідні речовини — антигени.

Імунітет — це захисна реакція організму, спрямована проти чужорідних, не властивих даному організму агентів. До чужорідних агентів належать бактерії, віруси, білки, клітини, тканини. Явище імунітету відоме з кінця XVIII століття. Воно було відкрите англійським лікарем Дженнером під час спостережень і лікування людей, які хворіли на натуральну віспу.
Захисні властивості крові вперше були виявлені вітчизняним вченим І. І. Мечниковим. У 1883 р. він дійшов висновку, що несприятливість організму до деяких інфекційних захворювань — імунітет — забезпечується лейкоцитами. За природою імунітет поділяється на клітинний і гуморальний (антитіла). Наближаючись до бактерій, лейкоцити обволікають їх і поглинають. Усередині лейкоцитів бактерії перетравлюються і знезаражуються. Властивість лейкоцитів
захоплювати і перетравлювати мікроорганізми та чужорідні частинки називається фагоцитозом, а лейкоцити — фагоцитами, тобто пожирачами.
Захисні властивості крові зумовлені не тільки фагоцитарною активністю лейкоцитів, але й здатністю деяких видів лейкоцитів утворювати антитіла у відповідь на проникнення в організм чужорідних агентів (антигенів). Антитіла виробляються в організмі специфічно на певний антиген і за участю особливих лейкоцитів, які є не тільки у крові, а й у лімфі. Саме тому цей вид лейкоцитів називають лімфоцитами. Дія антитіл може бути спрямованою проти збудника одного захворювання. Антитіла можуть тривалий час зберігатись в організмі, і тому організм стає несприятливим до повторних захворювань.

Біологія 9 клас ДПА

Категорія: біологія | Додав: | Теги: Біологія 9 клас ДПА, імунна система, імунітет
Переглядів: 1083 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
avatar