Головна » Файли » Предмети » біологія

Серцевий цикл. Фаза діастоли.
20.05.2015, 20:08
загрузка...

Опишіть серцевий цикл і поясніть значення діастоли.
Кров рухається судинами завдяки скороченням серця, які чергуються з його розслабленням.
Серцевий цикл складається з фази розслаблення — діастоли і фази скорочення серцевого м’яза — систоли (спочатку передсердя, а потім шлуночків).
Під час діастоли (спільної паузи), що триває 0,4 с, кров наповнює передсердя (праве заповнюється венозною кров’ю з порожнистих вен і коронарної системи, а ліве — артеріальною з легеневих вен). Передсердя поступово розтягуються кров’ю, що надходить до них. У цей час передсердно-шлуночкові клапани закриті, тому передсердя і шлуночки між собою герметично роз’єднані. У міру заповнення кров’ю тиск у передсердях стає набагато більшим, ніж у порожніх на цей час шлуночках. Він спричиняє відкриття передсердно-шлуночкових клапанів, і настає фаза систоли передсердя, що триває 0,1 с. За цей час передсердя скорочується, і кров видавлюється у ще розслаблені шлуночки. Потім настає фаза систоли шлуночків, що триває 0,3 с.
За цей час скорочуються обидва шлуночки, і кров із правого шлуночка надходить до легеневих артерій, а з лівого — до аорти. Після систоли знову настає діастола, яка триває 0,4 с. Отже один повний серцевий цикл триває 0,8 с (за частоти серцевих скорочень 75 разів за хвилину).
Фаза діастоли відіграє дуже важливу роль у серцевому циклі, бо після енергійного скорочення м’язи шлуночків потребують відпочинку. Під час діастоли вони відновлюють запаси енергії, витрачені на скорочення. Крім того, під час діастоли заповнюються кров’ю вінцеві, або коронарні, артерії.

Біологія 9 клас
 

Категорія: біологія | Додав:
Переглядів: 2399 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar