Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Береза
04.12.2019, 05:16
загрузка...

Береза, за народними віруваннями, - одне з найдавніших дерев, з яких починалося створення світу. Колись її вважали оберегом від злих духів і нещастя, тому часто садили біля хати, щоб милувала око й захищала садибу. Наші предки ві­рили, що береза - це дерево русалок, які полюбляють на ній гойдатися, тому на Русальний тиждень березу прикрашали шматочками полотна, стрічками, вінками, різними дарами.

У давні часи кору берези - берест - широко використову­вали для виготовлення берестяних грамот. На ньому діти вчи­лися виводити букви, дорослі писали листи, побутові тексти тимчасового значення. Для цього берест знімали так, щоб не пошкодити самого дерева. Ті місця березового стовбура, з яких знято тонкий шар кори, мають властивість заростати новою корою. Також з бересту виготовляли посуд. І досі на Поліссі роблять берестяні кошики та великі миски з цього матеріалу.

Вважають, що від слова «береза» утворилася назва мі­сяця - «березень». Це час, коли з берези тече сік - лікуваль­ний весняний напій.

Завдяки своїй білій корі та ніжному листячку береза стала в українців символом чистоти, дівочої ніжності й вірності.

(162 слова) 

                                         За М.Соловйовою

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 83 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar