Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Білий кінь Шептало Диктант 9 клас
24.08.2020, 10:23
загрузка...

Коли берег упав, оголивши бронзову спину нерухомої води, Шептало не стримавсь і побіг, перечіплюючись об кореневища верболозів, грузнучи в піску та задихаючись від не знаної досі, нестерпної, та все ж солодкої спраги, яку вільно було вгамувати живою, а не іржавою водою. І він рвонув понад берегом, по мілині.

Молотив копитами теплуваті хвилі, бризки смачно лоскотали губи. Шептало шурхнув у глибінь і поплив, оглушений плеско­том, пінистим виром, що утворився навколо нього. Ніби перестиг­лі яблука, по небу прокотився невидимий гуркіт. Це були найкра­щі хвилини Шепталового життя.

Кінь вийшов на сизу піщану косу і, струсивши воду, відчув себе таким сильним, що знову заіржав, перегукуючись із громами.

Раптом небо над Шепталом напнулося, наче віжки на косо­горі, не витримало, тріснуло навпіл, у тріщину хлюпнуло яскра­вістю, і він побачив у водяному дзеркалі себе — незвично білого, аж до щему в очах. Здивований, він перечекав, не рухаючись з місця, щоб не скаламутити води, поки небо знову засвітилося, і знову побачив свою чисту, прекрасну білизну. І тільки тепер, викупавшись у річці, він знову став сліпучо-білим красенем, схо­жим на древніх предків, які царювали по циркових аренах.

176 слів

За В. Дроздом

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: Шептало, диктант, білий кінь
Переглядів: 1133 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar