Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Чайна церемонія
08.11.2020, 00:36
загрузка...

Ступивши до саду, запрошені нібито перетнули межу звільнення від буденності. Стежка вела через сад, розділяючи його на кілька однакових частин. Очі насолоджувалися ніжним цвітінням плодових дерев на тлі густої зелені сосон і кипарисів, спалахами феєрверків квітів серед укритого мохом каміння.

Аж ось і чайний будиночок. Маленький казковий палац під витонченою покрівлею, багато декорований різьбленням. Мовчазне захоплення відтворилося на обличчях гостей, які по черзі занурювали руки в посудину з водою й проходили в будиночок.

Невелика кімната вміщувала чимало предметів інтер'єру. Погляди присутніх зупинилися на ніші із симетрично розміщеними каліграфічним сувоєм та ікебаною. Квіткова композиція була пречудовою: буяння кольорів хризантем, троянд, лілій на тлі ніжних хмаринок суцвіть сакури спалахувало справжнім феєрверком.

З'явився господар, поклоном привітав гостей і почав розпалювати вогнище. Звуки води, що починала кипіти, нагадували шурхотіння травневого дощу по молодому листю й сповнювали простір кімнати благодатною насолодою. Господар бамбуковим пензликом збив у густу піну заварений порошком зелений чай і простягнув кожному чашку ароматного напою. Бульки піни лопались у вишуканих порцелянових чашках з тонким квітковим розписом, немов нагадуючи про плинність і скороминущість буття.

171 слово                                                                      3 журналу

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 378 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar