Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Соломія Крушельницька. Диктант.
05.10.2015, 23:05
загрузка...

Текст 1. Соломія Крушельницька

Ставши відомою європейською співачкою, Соломія Крушельницька все ще продовжувала опановувати таємниці вокального й сценічного мистецтва в Мілані.

На зимовий сезон її запросили в Кремону. Саме тут на одній із репетицій був присутній усесвітньо відомий композитор Пуччіні. Знайомство з ним переросло в щиру дружбу. Вистави пройшли так успішно, що українку запросили в інші міста Італії.

Навесні 1904 року Крушельницька блискуче виступила на тріумфальному відродженні «Мадам Баттерфляй» Пуччіні в Італії, хоча кількома місяцями раніше опера не мала успіху. Співачка вразила глядачів силою драматизму, професійним акторським виконанням. Усі раділи переможному поверненню
опери, вітали композитора. «Українка врятувала “Мадам Баттерфляй”», — писала преса.

Крушельницька виступала в опері «Мадам Баттерфляй» навіть у Каїрі, де диригував сам маестро Пуччіні. Вона тріумфально виконувала роль Баттерфляй у найбільших театрах світу. Після сотої вистави співачка віддала композиторові свою освячену славою партитуру.1

Удячність композитора Крушельницькій виявлялася не лише в щиросердній закоханості. Він до кінця життя пам’ятав, як співачка захистила й відстояла його оперу, знехтувану вимогливою й безкомпромісною італійською публікою. У його кабінеті над письмовим столом висіла єдина фотографія — фотографія Соломії.

168 слів За Л. Громовенко

(1 - Партитура — сукупність партій багатоголосного музичного твору (для оркестру, хору чи ансамблю) або нотна книга із записом усіх партій такого твору.)

Текст 2. Чарівниця співу

Соломія Амвросіївна Крушельницька народилася 1873 року в подільському селі Білявинці в сім’ї священика. її дитинство та юність пройшли в селі Білій під Тернополем. Квітучі сади, зелені луки, широкі поля, мелодійні народні пісні, що линули над  селом  тихими місячними вечорами,  глибоко  запали в серце дівчини.

У двадцять років Соломія з медаллю закінчила Львівську консерваторію і, щоб удосконалити вокальну та акторську майстерність, виїхала до Мілана. Навчаючись в  Італії, Крушельницька  з успіхом виступає на  сцені.

Незабаром вона стає примадонною Великого театру Варшави, щороку виїздить на гастролі до Петербурга у складі Італійської трупи, а потім її  запрошують  у Париж  і Неаполь. У  1906  році артистка здобуває перемогу в міланській  «Ла Скала».

Співачка виступає у Франції, Аргентині, Бразилії, Чилі, Єгипті, Алжирі  та  інших країнах  світу. Та  де б  і коли б  вона не  виступала,  завжди включала до  своїх програм українські народні пісні.

Протягом свого творчого життя Соломія Крушельницька проспівала десятки оперних партій, її постать овіяна легендарною славою. «Найпрекраснішій  і  найчарівніший  Батерфляй.  Джакомо Пучіні…  1904 р.» цей напис зробив великий композитор на своєму автопортреті, подарованому славетній співачці Соломії Крушельницькій. це вона повернула на сцену його улюблену оперу  «Чіо-Чіо-Сан».

Мистецькі успіхи відкрили перед нею двері всього світу, але вона знала, що  світ  належить  тому,  хто має  Батьківщину, і Крушельницька  повернулася до рідного Львова  (За М. Головащенком, 200  слів)

Завдання 1

Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила  їх правопису.
Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми,  назви  правила щодо  їх написання.
Завдання 2

Здригаєшся, Києва, біль, всього, страдницька, надбання, щоразу, тінню, складає, не знаючи, заслуженого, польова, хвастливий, неосвічена,  стражденній,  людські,  руці,  священик,  вогко,  нігті, козеброд,  зелені, широкі, жалюзі, гігієна, бензин, ательє, медальйон, діорама, більярд, Тибет, шифр, індекс.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: соломія, Чарівниця співу, МАДАМ БАТТЕРФЛЯЙ, диктант, Крушельницька
Переглядів: 2208 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar