Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Де раки зимують?
09.11.2020, 17:06
загрузка...

Існує думка, що звичайний спосіб пересування раків — задом наперед. Чому ж тоді очі та клешні раків спрямовані вперед? Річ у тому, що раки дійсно можуть задкувати, але тільки тоді, коли їм загрожує небезпека. Оскільки зустріч з людиною рідко дає ракові приємні відчуття, він почесно відступає, погрожуючи нападникові клешнями. До речі, налякана людина також мимоволі задкує. Звідси й пішла думка, нібито інакше як задом річковий рак рухатися не може.

Де раки зимують? Це запитання досить популярне, але мало хто знає, де ж вони насправді зимують. А все досить прозаїчно: раки зимують у норах, які самі риють клешнями. Улітку в цих норах вони ховаються й удень.

Відомий вислів «червоний як рак» може викликати подив, адже рак має бурозелений колір. Та варений рак справді «червоніє» внаслідок хімічних перетворень, які відбуваються з компонентами його панцира під дією високої температури.

Хоча раки не мають важливого промислового значення, проте попит на них завжди є: їх залюбки вживають у їжу. А ще рак є одним із знаків зодіаку й героєм багатьох народних казок.

166 слів З енциклопедичного довідника

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 8 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar