Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Диктант №21 МАМО, СРІБНА МОЯ СВІЧКО!
12.06.2015, 01:34
загрузка...

Очі в матері темні, схожі на дві живі грудочки землі. Руки ще молоді, але вже заковані в ланцюжки жилок, які струменять пульсуючою блакиттю. Коли поміж картоплею натрапляє на широкошабельне листя хрону, то кривиться, береться обома руками й вириває. З хріном вона воює завжди: і тоді, коли копаємо город, то нема йому ніякої пощади, і восени, коли збираємо урожай. Проте, незважаючи на цю війну, хрін не тільки не зникає, але й, здається, дає ще рясніші сходи, а тому ми маємо його, синювато-міцного, сльозливого, і в будні і в свято, і до м'яса й до нічого, як каже мати.

Тепер, коли згадую матір, уявляю її здебільшого на городі. Посушливого літа всю воду в криниці вибере, щоб полити свої грядки, щоб напоїти кожну рослину, — бо ж хочеться, щоб і капуста вродила, і морква була. Бачу, як восени копає картоплю, буряки, як носить усе те в погріб, висипає обережно, щоб не побилось, щоб не погнило.

Бачу стомлені її очі, бачу наморені її руки — і з кожним роком тих ланцюжків під згрубілою шкірою все більше, і вся мати —ще, здається, зовсім недавно по- молодому легка, весела й щаслива, схожа на сяяння свічки, —зараз потемнішала, обважніла, ті ланцюжки та чорнота землі беруть її у все надійніший полон, вона їхня бранка. Срібна моя свічко, що горітимеш у мені, що не погаснеш у своїх онуках, — стоїш ти й зараз у моїй уяві на городі, на скупій землі своєї скупої долі. (За Євгеном Гуцалом) 239 слів

Словничок

широкошабельний — схожий на широку шаблю

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: про маму
Переглядів: 9743 | Завантажень: 0 | Коментарі: 7 | Рейтинг: 3.5/46
Всього коментарів: 7
avatar
1
cry тут не весь текст  schmoll dwarf
avatar
2
f
avatar
3
f
avatar
4
бяки!
avatar
5
drool
avatar
6
Спасибі якраз переказ
avatar
7
Норм
avatar