Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Диктант №8 ЄЛЬКА
11.06.2015, 12:16
загрузка...

Старовинний, ще козацьких часів, собор був од Єльки в дитинстві захований обрієм,хоч навшпиньки стань, ніколи не видно його повністю. Бачила зі степу лише вершечки, голубі його маківки.

Пасе, бувало, дівча телят біля своєї ферми, блукає з ними по рудих, спалених сонцем балках, де тільки будяки, мов кактуси дикі десь у мексиканській пустелі, а зійдеш на пагорб — і перед тобою вдалечині,за маревом сонця, блакитніє оте високе, вершечок мрії дитячої. Блакитні планети твого дитинства.

Мати розповідала, як ще дівчиною ходила до собору на богомілля: босими йшли, берегли взуття і лише там взувалися, перед порогом, перш ніж ступити до того храму святої краси.

Єлька при фермі й виростала. Батька не знала зовсім. Росла, не знаючи, що то воно таке батьківська ласка. Та й чи багато хто знав із Єльчиних ровесниць?Мати працювала свинаркою. Літо й зиму, будень чи свято, із світання й до ночі тільки приплоди, опороси, запарки, комбікорм. І Єлька весь час біля неї, у колі цих інтересів. Навіть як до школи пішла, то й тоді весь позашкільний її час минав на фермі, тут були її Еллади та Вавилони.

Після високого синього літа небо осені обвалюється на степи важкою мрякою, туманами,і нема більше вдалині твого ясного собору, нема й далини, маленьким стає світ. (Олесь Гончар) 205 слів

Словничок

Єлька — ім'я дівчинки

Еллада — назва Греції грецькою мовою

Вавилон — назва давнього міста

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: текст Єлька, диктант, 9 клас
Переглядів: 3445 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.2/9
Всього коментарів: 1
avatar
1
Спасибо!!!
avatar