Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Диктант Дійсно, лоза зразу кінчилась...
14.06.2015, 10:59
загрузка...

Дійсно,  лоза  зразу  кінчилась,  і  ми  вийшли  на  чистий  піщаний  висип. Перед нами була тиха широка Десна. За річкою крутий берег, а далі, праворуч,  другий  висип  і  лози. За  лозами  темні  ліси,  а над  рікою  і над лісами вечірнє небо, якого я ніколи  таким ще не бачив.

Сонце давно вже зайшло. Але його проміння освітлювало ще з-за горизонту верхи велетенського нагромадження хмар, що насувалися з заходу на все небо. Хмара була важка, темно-темно-синя, внизу зовсім чорна, а самий верх її, самий вінець майже над нашими головами було написано шаленими крученими криваво-червоними і жовтими мазками. Величні німі зловісні блискавці  горобиної ночі палахкотіли, не вгасаючи, між шарами хмар.  І  все це  одбивалося  в  воді,  і  здавалося, що ми  стояли не на  землі, що ріки немає, а є міжхмарний темний простір,  і ми, розгублені в ньому, малесенькі, як річні піщинки. Небо було надзвичайне. Природа була ніби в  змові  з подіями  і попереджала нас  своїми  грізними  знаками.

Риба боялася такої ночі  і шугала по висипах на мілині. Десь за нами і ліворуч попід  хмарою носилися ракети, мов  змії. Було  видно  спалахи, немов блискавки  (О. Довженко, 171  слово).

Завдання 1. Уважно  прочитай,  поясни  підкреслені  орфограми,  повтори  правила їх правопису.

Завдання 2. Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми,  назви  правила щодо  їх написання:

В…ічливий, роз…ява,  здоровен…ий,  священ…ик, несказан…ий, ден…ий, істин…ий,  вин…ий,  пас…я,  божествен…ий,  завершен…ий,  силен…ий, довгождан…ий,  ран…ій,  туман…ий,  закон…ий,  недоторкан…ий,  нездолан…ий, незлічен…ий.

Завдання 3. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: лоза зразу кінчилась, Десна, Диктант Дійсно
Переглядів: 1316 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar