Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Диктант Громовик
06.10.2015, 13:50
загрузка...

Над річкою і лісом засинювалось небо: здалеку-предалеку, погуркуючи та поблискуючи , накочувала гроза. Потемніла вода в річці , зашуміли дерева, заметалися птахи. А бусли лячно замахали крилами то тут, то там по лісових болітцях.

І враз усе стихло. Стогін лісу подався далі й далі від грози. У високості сухо шелеснуло .

Синьо спалахнула ріка. І ліс осяявся синьо . То хмара, чорна і низька, пустила із себе першу стрілу-блискавицю. У надрах хмари зарокотало, спершу неголосно й нестрашно, а далі голосніше й потужніше. І раптом ліс охнув від жаху - так по ньому вдарило згори .

Аж тоді прокинувся у своєму дуплі сич-громовик. Прокинувся , заворушив крильми , видряпався з дупла і пішов по гілці сухого береста  вгору та вгору, сонно поводячи сюди-туди головою. Дощ мив його маленькі гострі вушка, спинку та крила і лоскотав клинчик хвоста. Краплі води котилися по кривому дзьобові і скапували вниз ...

Блискавці пролітали йому над самісінькою головою , громи котилися по його спині й розбивались об неї на громенята. Знову вродився вітер, похитнув сича на кінчику гілки , і сич зареготав з нього. А кігті ще глибше увігналися в дерево. Вітер ще раз спробував похитнути птаха, але не похитнув і подався далі. А сич дивився у спину вітрові та синьо-чорній хмарі й реготав

(Г. Тютюнник, 198 слів)
Завдання 1
Уважно прочитай , поясни орфограми і пунктограми, повтори правила їх правопису.
Завдання 2
Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми , назви правила щодо їх написання.
Здалеку-предалеку, спершу, вгору, дзьоб , скапувати, громенята, кігті, спробувати, синьо-чорний, визирнути, реготати, бульйон , старослов'янський, їжджу, безславний , Черкащина , Лівобережжя, гостросюжетний, присмерк, босоніж, недотепа, неабихто , анікотрий , безжурно, підцашшя, Грунт, Водохреща , священик, лляний.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: 12 клас, Диктант Громовик
Переглядів: 4091 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar