Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Диктант. І от уже низом стало срібно...
06.10.2015, 13:44
загрузка...

І от уже низом стало срібно-срібно , вище - золотаво , а вгорі - блакитно. Це березняк, що побратався з полохливою осичиною. Чи є вітер, чи нема його , а вона , позеленівши , тремтить, наче холод і переляк увійшли в кожний її листочок. Ось тут я вже пильную: це ж таке місце,
де не тільки земля , але й дерево пахне грибами. Я присідаю навпочіпки і тихенько придивляюсь , що робиться довкола. Тут галасувати не можна, бо гриб злякається людського голосу і піде в землю. Раптом моє . . .
серце тенькнуло , опустилось трохи вниз І радІсно завмерло: невдалІк од отруйного стебла воронячого ока красовито стоять два близнюки-червоноголовці. Вони такі молоденькі, що їхні зрошені туманом картузики не встигли відліпитись од міцних товстеньких ніжок.

«Добрий день, хлопці-красноголовці!» - кажу я до них, а вони мовчать...

На зарослій зозулиним льоном купинці стоїть отакенне красноголовище! Шапка на ньому перебакирилась, завбільшки вона буде не менше полумиска, а ніжка завтовшки з мою руку. Спочатку я його називаю старостою, а далі отаманом над красноголовцями. Такого ще ніколи не бачив! Я підбігаю до нього, приміряюся з усіх боків, милуюся, далі бережно зрізаю і кладу на бриль, бо в бриль його шапка не влазить. Буде тепер чим похвалитися дома!

(За М Стельмахом} 190 слів).
Завдання 1
Уважно прочитай , поясни орфограми і пунктограми , повтори правила їх правопису.
Завдання 2
Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми , назви правила щодо їх написання.
Вище, вгорі, березняк, тремтіти, місце, вниз, аніскільки, знадвору, пліч-о-пліч, пів-Харкова, нескінченний, член-кореспондент, ллєш , анотація, казахський , роз'їзний , доньчин, по-українському, журі, Єгипет, стрічечка , суперзірка, міні-сукня, бездоганно , напІвсон , тому-то , мовбито, до речі, наприклад, Харківщина.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: диктант
Переглядів: 2979 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar