Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Диктант Природа створювала багато мільйонів років...
15.06.2015, 23:08
загрузка...

Природа створювала багато мільйонів років, поки не створила,  і ось цю творчу діяльність природи слід, я гадаю, треба поважати, треба прожити життя  із  гідністю  і прожити  так,  аби природа, що працювала над нашим  створенням, не була ображена.

Способи  різні,  але  для  кожного  є  щось  доступне.  Якщо  недоступне вирішення державних питань, що неодмінно підвищує рівень щастя, коли  питання  ті  мудро  вирішуються,  то  підвищити  цей  рівень  можна   в межах свого робочого оточення, в межах своєї школи, в колі своїх друзів  і  товаришів. У кожного є  така можливість.

Життя —  насамперед  творчість,  та  це  не  означає, що  кожна  людина, щоб жити, мусить народитися  художником, балериною  або  вченим. Творчість  теж можна  творити. Можна  творити  просто  добру  атмосферу довкола себе, як зараз висловлюються, ауру добра навколо себе. Приміром, у товариство людина може принести із собою атмосферу підозріливості, якогось гнітючого мовчання, а може внести одразу радість, світло. Ось це  і  є  творчість. Творчість —  вона безперервна. Відтак життя —  вічне творення. Людина народжується і залишає по собі пам’ять. Яку вона залишить по собі пам’ять? Про це треба дбати не з якогось там певного віку, а, гадаю, з самого початку, адже людина може піти з життя в будьякий момент  і в будь-яку мить. І яку пам’ять вона по собі залишає,— це дуже важливо  (За Д. Лихачовим, 179  слів).

Завдання 1. Уважно прочитай, поясни підкреслені орфограми й пунктограми, повтори правила  їх правопису.

Завдання 2. Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми,  назви  правила щодо  їх написання.

Реп’ях, Крима,  гніву,  андорський,  лібрето,  тривога,  сузір’я Великої  Ведмедиці, сьогодні, Сімферополь, Сицілія,  імбир, спирт, знадвору, мимохідь,  щоліта,  усього-на-всього,  тому-то,  абиякий,  котрогось,  блідожовтий, жовтогарячий, Пришвін, Толстой, Горький, Анікін,  орден  святої Ольги, Лесині вірші, Петрів батіг.

Завдання 3. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: насамперед творчість, диктант природа створювала, життя
Переглядів: 1081 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
avatar