Головна » Файли » ДИКТАНТИ

У весняному лісі
14.06.2015, 10:19
загрузка...

Весною у лісі

Весною ми ходили до лісу.

Зійшло сонце, подихнув легенький вітерець — і всі дерева в лісі заспівали. Кожне співало свою пісню. Береза співала ніжну пісню. Слухаючи цей спів, хотілось підійти до білокорої красуні, обняти її.

Дуб співав мужню пісню. Коли ми слухали цей спів, нам хотілося бути сильними, відважними.

Верба, що схилилась над ставом, співала задумливу пісню. Прислухаючись до цього співу, ми думали, що прийде осінь та й опаде-осиплеться листячко з дерев.

Горобина співала тривожну пісню. Від цього співу набігала думка про темну ніч і бурхливу грозу, від якої гнеться тонка горобина, шукаючи захисту.

Ось які пісні почули ми в лісі (За В. Сухомлинським).

У весняному лісі

Добре пригріває вже весняне сонечко, підсихає в лісі земля. Все навколо  оживає:  дерева,  трави,  комахи. Веселіше  співають  птахи,  а  їх  уже прилетіло  чимало!  Глянь,  як  набубнявіли  пуп’янки  на  галузках,  от-от розпукнуться.

Бачиш — полетів перший метелик. це кропивниця. Невже вона встигла так швидко вирости? Звичайно, ні. Є такі метелики, що не гинуть від холоду, а залізуть кудись у щілину й перезимують там, пересплять до весни. Так  і кропивниця. Тому вона й перша  серед метеликів  з’являється.

А давай-но підійдемо до мурашника. Він теж ожив! Дивись, як сновигає мурашня. Правда, мурашки ще не такі швидкі, як улітку. Та за кілька днів вони прокинуться  зовсім від  сну.

Повилазили мурашки — й одразу до роботи. Одні волочать здобич додому, другі займаються ремонтом будинку, який трохи попсувався за зиму. Кому ж приємно жити в будинку, що протікає? Всі стіни погниють, а потім  з  хати  тікай. Ніколи не руйнуй мурашників, бо мурашки  знищують лісових шкідників  і цим допомагають  зберігати ліс.

А що це гріється на камінчику? Е, які ми необережні: злякали ящірку,  це  вона  після  зимової  сплячки  вилізла  погрітись  на  сонечку. Ящірки  теж корисні. Вони поїдають мух, різних шкідливих комах  (З журналу, 182  слова).

Завдання 1. Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила  їх правопису.

Завдання 2. Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми.  Назви  правила щодо  їх написання.

За(світла), на(вічно), від(давна), поза(торік), по(іншому), без(відома), більш(менш),  тет(а)тет,  рік(у)рік,  сама(самотою),  дуже(дуже), що(літа), будь(коли),  так(то),  по(одинці),  попід(тинню),  з  дня(на)день,  по(філософському),  тихо(мирно), один(в)один,  з боку(на)бік.

Завдання 3. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: твір весна, Диктант У весняному лісі, текст, про весну
Переглядів: 2896 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
avatar