Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Диктант Затишне подвір'я
16.06.2015, 00:58
загрузка...

Перше  село,  яке ми поминули під  час  своєї мандрівки,  було Семиводи.  Добре  пам’ятаю  це  село ще  відтоді,  як  проїздив  його  з  батьком. Хати на зелені свята тут були в клечанні, в них пахло зіллям, а на Спаса пахло першими  грушами. В одній  з  таких хатинок жив батьків  товариш Артем Буга, тихий, вимитий, у вишиваній сорочці, тримав пасіку,  і його дружина Дуся завше, коли ми тут зупинялись, частувала нас медівниками, ніхто  крім неї не  вмів пекти  чогось подібного. Хата  їхня  стояла на пагорбку, подвір’я було  заметене, все у спориші на причілку у вікна  задивлялися мальви  і жодної  зламаної  чи  зірваної —  у них не  було  дітей. Під стріхою, на цвяшку завше висів солом’яний бриль  із порваною сіткою, в ньому Артем Буга виходив на пасіку, аби врізати для нас вощини з медом.  І нині  він  там  висів майже  зотлілий. Проте,  господарів  удома не було. У городі на торішньому бур’яні цвіріньками горобці, на бересті в колесі-гнізді стояв чорногуз і, мабуть, чекав на повернення своїх хазяїв,  бо  коли ми  зупинилися  тут,  то  він  змахнув  крилами  і  став  вибивати гарячим  дзьобом  пісню  сім’ї. Ми ж  не  стали  очікувати  господарів  і  всі надії покладали  тепер на Нову Греблю  (В. Земляк, 191  слово).

Завдання 1. Уважно прочитай, поясни орфограми і пунктограми, повтори правила  їх правопису.

Завдання 2. Напиши  словниковий  диктант.  Визнач  орфограми,  назви  правила щодо  їх написання.

Землекоп,  залізобетон, новобудова, вічноживий, напіврішення, півогірка, півлимона, пів’яблука, пів’юрти, пів’їжака, напів’ява, авіамодель, автотранспорт, біосфера, геополітика, екстрамода, зоомагазин, кінотеатр, макрокосмос, псевдопатріот, стереофільм, суперзірка, телефільм, турбоатом,  супермодель,  фотограф,  щастя-доля,  батьки-діти,  сестри-брати, екс-чемпіон, віце-прем’єр, максі-спідниця, міні-сукня, авто- і велоспорт, свят-вечір, буй-тур, зелен-сад, прем’єр-міністр, член-кореспондент, пів-Донецька, пів-Лондона, пів-Америки.

Завдання 3. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: диктант, Затишне подвір'я, перше село
Переглядів: 1486 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar