Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Диктант Жар-птиця
16.06.2015, 16:55
загрузка...

Усе було дивовижним: чисте небо, море блакиті, м’яке сонячне світло;  перша  зелень  на  деревах, ще  недавно  похмурих  і  кострубатих,  була схожа  на  хмари  зеленого  диму, що  ось-ось  здійметься  догори. Не  хотілося сідати ні в автобус, ні в тролейбус,  і він пішов пішки, відчуваючи, що його тіло — велика й легка пустка, на яку, очевидно, перетворилася його  недавня  радість,  його  піднесеність  почуттів. Ніжність,  зовсім  недавня, тендітна, ще начебто звучала в душі, але це вже були рештки тієї великої, справжньої ніжності, яка частково перетворилася на попіл, частково  згасла,  а частково  її випромінювали  спогади.

Колись  у дитинстві йому  снилися  сни: він  тримав  у руках жар-птицю, а потім, прокинувшись, навіть відчував на долонях дотик золотого, сліпучого пір’я. Здавалось  іще деякий час, що він зловив-таки жар-птицю,  але  тануло  останнє  марево  сну,  і  приходила  до  нього  сумна  впевненість, що ніякої жар-птиці не було, що все це привиділося, але тепер усе начебто відбувалося у  зворотному порядку.

Вуличний  рух, метушня  чи,  навпаки,  навіть  непоспішливість —  усе це  було  осмислене.  Оглядаючи  вулиці  вечірнього  міста,  він  зрозумів: у передчутті  ночі  люди  прагнуть  не  самотності  чи  суму —  хочуть  бути комусь потрібними  (В. Шевчук, 190  слів).

Завдання 1. Уважно прочитай, поясни правопис орфограм у підкреслених словах, поясни пунктограми, повтори правила  їх правопису.

Завдання 2. Напиши словниковий диктант. Визнач орфограми, назви правила  їх написання.

Зубробізон,  сажотрус,  коногон,  костоправ, життєдайний,  краєзнавчий,  важкоатлет,  нижчезазначений,  вищепідписаний,  авіазавод,  метеоспостереження, триярусний, трьох’ярусний, стодвадцятип’ятиріччя, зроду-віку, більш-менш, щастя-доля, мечі-шаблі, батьки-діти, хліб-сіль.

Завдання 3. Напиши диктант. Перевір його, користуючись даним текстом. Постав оцінку  з урахуванням орфографічних  та пунктуаційних помилок.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: диктант, Жар птиця, усе було дивовижним
Переглядів: 1486 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar