Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Досконалість природи
07.11.2020, 23:11
загрузка...

Успіх тварин у боротьбі за існування залежить від їхньої здатності знаходити корм, сховище й партнерів. Не останню роль тут відіграють і розміри тіла. Ні комахи, ні колібрі, найменша пташка у світі, не змогли б живитися солодким квітковим нектаром, якби були хоч трохи більшими.

У процесі еволюції в деяких тварин з'явились ознаки, що різко відрізняють їх від найближчих родичів. Новозеландський птах ківі не може літати, можливо, тому, що на островах, де він живе, колись було дуже мало хижаків, від яких його рятували швидкі ноги. З часом види нелітаючих птахів, наприклад пастушки, з'явились і на інших островах. Для одного з видів цих птахів утрата здатності до польоту стала бідою. Коли на віддаленому острові в Індійському океані, де жив додо, з'явилися люди, вони почали полювати на нього. Тому ще в сімнадцятому столітті цього птаха було повністю винищено.

Тіла тварин набували величезних розмірів у процесі еволюції з різних причин. Завдяки великій масі тіла кити захищаються від акул та інших ворогів і зігріваються в холодній морській воді: велике теплокровне тіло зберігає тепло краще, аніж мале.

170 слів                                         Велика шкільна енциклопедія

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 394 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar