Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Горобина ніч
09.11.2020, 17:15
загрузка...

В Україні було широко відомим повір’я про те, що хоча б раз на рік неодмінно буває дуже бурлива ніч, з громами й блискавицями, страшенно темна, хоч в око стрель. Така ніч зветься горобиною.

На Житомирщині й Київщині горобину ніч очікували напередодні Івана Купала й вірили, що саме тоді квітне папороть. Досить часто її чекали перед святом пророка Іллі, що відзначається другого серпня.

Щодо самої назви «горобина ніч» є різні варіанти її походження. Дехто порівнює наляканих стихією людей із беззахисними пташками, бо ж кажуть: усі люди, як горобці від яструба, ховаються. Посилаються й на те, що, мовляв, гучний грім і яскрава блискавка не дають заснути горобцям. Доволі поширеним було повір’я, що від блискавки, яка спалахувала на небі в горобину ніч, могла статися пожежа, яку марно було гасити, хіба що тричі прочитати молитву від початку й до кінця й тричі оббігти хату. Радили також закидати полум’я землею чи заливати кислим молоком, але в жодному разі не водою. Проте люди й після таких заходів на успіх не дужето й сподівалися.

167 слів За О. Боряк

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 189 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar