Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Іван Айвазовський
23.08.2020, 20:12
загрузка...

Світова слава до Івана Айвазовського прийшла напрочуд рано. Двадцятип’ятирічного художника захоплено приймали в Петер­бурзі, Римі, Парижі, Лондоні, Амстердамі. У тридцятирічному віці Айвазовський уже був почесним членом Академії мистецтв у Петербурзі.

Більшу частину життя художник прожив у Феодосії, рідко виїжджаючи з міста. Проте він міг вирушити навіть за океан, як це зробив у 1892 році, коли поїхав до Вашингтона й Нью-Йорка, де проходила виставка його творів.

Айвазовський був дуже працелюбний. Він прожив довге жит­тя й до останнього дня працював. Серед створених ним майже шести тисяч картин є одна, можливо, найкраща — «Серед хвиль».

Шістдесят п’ять років Айвазовський писав бурі, морські бит­ви, виверження вулканів, місячні ночі, численні пейзажі Криму, змальовував природу й побут України. На тлі цих романтичних феєрій картина «Серед хвиль» скромна: вузька смужка грозово­го неба й величезний простір, заповнений тільки хвилями бурх­ливого моря. Крізь хмари й воду пробивається сонячний про­мінь.

Усі картини Айвазовського створені в майстерні. «Серед хвиль» — не виняток. «Рухи живих стихій майже невловимі для пензля: писати блискавку, порив вітру, сплеск хвиль неможливо з натури», — казав художник.

167 слів   

                                     За О. Ламоновою

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 571 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar