Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Хліб — усьому голова
09.11.2020, 17:30
загрузка...

Хліб — це саме життя, його обожнюють і звеличують, навколо нього зосереджується все існування людини, йому підпоряд ковуються час і простір. Тому й культура наших пращурів була хліборобською. До хліба українці віддавна ставилися з особливим пошанівком: крихітка хліба від паляниці не може бути зметена зі столу під ноги разом із сміттям.

Хліб — усьому голова. У цьому прислів’ї відображено великий досвід і важливе життєве правило, осмислення ролі хліба в бутті українців і ставлення до нього кожного зпоміж наших співвітчизників.

Хліб відігравав величезну роль, по суті, у всіх обрядах українців, використовувався як ритуальна страва під час багатьох свят. Наприклад, під час обряду сватання батьки молодят обмінювалися хлібом, а під час запросин дарували випечені з пшеничного тіста шишки. А на весілля випікали коровай і бла
гословляли ним подружжя.

Так, хліб — це справедливість і добробут, праця й пісня. Однак найголовнішим є те, що хліб уособлює смерть і воскресіння, бо зернина вмирає, щоб воскреснути й подарувати людині десятки інших зернин. Людина ж, споживши хліб, вирощуватиме в душі добрі почуття, а в розумі — хвалебні думки.

166 слів За П. Мовчаном

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: про хліб, Хліб усьому голова
Переглядів: 1909 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.7/6
Всього коментарів: 0
avatar