Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Києво-Могилянська академія
17.08.2018, 02:08
загрузка...

Києво-Могилянську академію засновано в 1632 році. Вона стала осередком освіти й культури не тільки в Україні, адже її вплив поширювався на всі слов'янські землі впродовж століття. Випускники цього вищого навчального закладу — Феофан Прокопович, Григорій Сковорода, Інокентій Гізель — стали відомими церковними й політичними діячами, ученими, письменниками. Певний час у Києво-Могилянській академії навчався Михайло Ломоносов.

Упродовж багатьох років академія була єдиним вогнищем просвітництва й культури в Україні, Росії, значною мірою і в Білорусі та в південних слов'янських країнах, вона мала статус європейського навчального закладу. Гуманітарну освіту тут здобували, вивчаючи поетику, риторику, грецьку й латинську мови.

Саме риторика була найпопулярнішим предметом, бо мала постійне практичне застосування: студенти створювали ораторські промови, були бажаними учасниками багатьох урочистих громадських і церковних подій. До наших днів дійшли описи ста вісімдесяти трьох підручників, левову частку яких написано саме в Києво-Могилянській академії. У риториці розвивався бароковий стиль, якому був притаманний пошук вибагливих пишномовних форм, символів, урочистих протиставлень і несподіваних персоніфікацій. Студенти також вивчали твори римських і грецьких класиків риторики.

У наші дні Києво-Могилянська академія розвивається, відроджуючи давні традиції.

169 слів                                                                      За О. Когут

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 376 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar