Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Київське метро
08.11.2020, 22:37
загрузка...

Метрополітен у Києві міг з'явитися після підземки в Лондоні. З'ясувалося, що вперше запропонували прокласти рейки під землею ще в 1884 році. Однак тоді йшлося не про підземку англійську чи американську, а про ділянку залізниці в тунелі. Пропозицію обговорювали довго, проте її відхилили.

Реальна можливість спорудження метрополітену в Києві з'явилася в 1916 році, коли до міського голови звернулася Російсько-американська торгова палата з пропозиціями щодо покращення транспортного сполучення міста. Ішлося про будівництво метро. Міська влада пристала на пропозицію, проте через революцію ці плани залишилися нереалізованими.

Будівництво метрополітену в Києві розпочалось аж після Другої світової війни.

Нині загальна довжина ліній столичного метро становить майже шістдесят кілометрів. До послуг пасажирів — сорок п'ять станцій із трьома пересадочними вузлами в центрі міста. Лінії метро, обладнані пристроями автоматики й телемеханіки руху поїздів, перетинають усі десять районів столиці.

Станція «Арсенальна» — найглибша в Європі, її глибина становить сто п'ять метрів.

У наші дні столичний метрополітен — це велике підземне місто із швидкими потягами, мобільним зв'язком і крамницями чи не на кожній станції. Кияни й гості столиці з нетерпінням чекають відкриття четвертої лінії, для якої вже завершується спорудження моста через Дніпро.

180 слів                                                                  3 часопису

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 238 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar