Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Київський «Портрет інфанти Маргарити»
08.11.2020, 00:28
загрузка...

Творчість усесвітньо відомого іспанського художника Дієго Веласкеса належить до вершин світового мистецтва. Більшість його робіт зберігається в Мадриді, у музеї Прадо. Однак багато картин митця є в Лондоні, Парижі, Римі, Санкт-Петербурзі й Києві.

Однією з улюблених моделей королівського художника Веласкеса була інфанта Маргарита. Портрети з ЇЇ зображенням митець писав із задоволенням, уникаючи обов'язків знову й знову зображувати пристаркуватого короля і його пихату дружину. Це був час, коли художник цілком віддавався радості творчості, немовби проникав у ясний світ дитячої душі.

«Портрет інфанти Маргарити» — перлина колекції Київського музею мистецтв Богдана й Варвари Ханенків. За своєю колористикою й композицією він безпосередньо пов'язаний із великим портретом Маргарити в повен зріст із музею Прадо. У ньому є свій задум, якому підпорядковані і композиція, і розміри, і спеціально зшита за модою для дорослих сукня. Глядача вражає споруда з волосся, стрічок, пір'їн, бантів і дорогих прикрас на голові дівчинки. В око впадає контраст між дитячістю личка, тендітністю фігурки Маргарити і її неймовірно пишним убранням дорослої знатної панни.

Картину з інфантою Ханенки придбали в 1912 році на аукціоні в Берліні. Нині кожен, завітавши до Києва, може помилуватися нею.

180 слів                                                                 3 журналу

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 332 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar