Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Легендарний київський фонтан
11.09.2020, 00:34
загрузка...

Цікавою особливістю Контрактової площі був фонтан, що становив центральну частину першого в Києві водогону. Воду з фонтана використовували всі, хто жив у межах чималої площі.

У 1748 році київський архітектор Іван Григорбвич-Барський на місці давнього дерев'яного збудував тут кам'яний круглий па­вільйон, перекритий куполом у стилі українського бароко.

Спочатку в павільйоні було встановлено статую ангела, що три­мав посуд, з якого виливалася вода. Згодом на фасадах павільйону було прилаштовано сонячні годинники.

На початку минулого століття фігуру ангела замінила скульп­турна група «Самсон, що роздирає пащу левові». Персонаж Старого Заповіту зображений немолодим кривоногим чолові­ком, а мордована ним тварина більше нагадує безпородного со­баку, аніж царя звірів. Дехто з краєзнавців стверджує, що київ­ська скульптура встановлена як насмішка над офіціозним петергофським Самсоном, статуя якого оздоблює каскад фонтанів заміського царського палацу.

За повір'ям, той, хто тричі нап'ється з фонтана, назавжди осе­литься в Києві. Вода з фонтана була, на диво, смачною й чистою. Тож багато хто з прочан у глеку ніс її додому, щоб пригостити рідню.

Павільйон із скульптурною композицією і нині прикрашає площу Подолу — одного з найстаріших районів нашої столиці.

172 слова

За О. Анісімовим

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 351 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar