Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Лінія фронту
09.11.2020, 00:24
загрузка...

Максим прокинувся від несподіваного струсу й розплющив очі. Просто на нього згори сипалося гілляччя з розчахнутої набоєм берези, осторонь осідав на землю стовп тяжкого диму, землі й снігу від вибуху, що тільки-но гримнув десь зовсім близько. За цим набоєм полетів другий, третій. Ліс тріщав, кромсаний череп’ям гармат з усіх боків. Максим зіщулився і влип ще міцніше у своє лігво. То нічого, що сніг уже добре розтав під ним, утворивши калюжу. Він тільки трохи посу­нувся вбік, втискаючись у свіжий сніг. Лісом ішов, кружляв несамовито вогненний смерч.

Було ясно, що ліс опинився на лінії фронту. Фронт був десь спереду. З правого боку від Максима й від шосе била артиле­рія: її набої перелітали з виттям над головою, неслися далі й розривалися.

З-поміж клекоту звичайних гармат і мінометів виразно чувся такий знайомий Максимові зловісний гуркіт «катюш»: батарея їх стояла десь, певно, зовсім близько. Намацуючи ті «катюші», била сюди тяжка німецька артилерія. Це її набої так немилосердно чухрали ліс. Спереду ж розливався морем клекіт скорострілів - станкових кулеметів і ручних автоматів.

(165 слів) 

                                         За Іваном Багряним

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 176 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar