Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Магія рушника
16.09.2020, 23:41
загрузка...

Диктант № 11 Магія рушника

Усі важливі події в житті наших людей традиційно пов’язані з різними видами декоративних рушників, починаючи від щоденно ужиткових «утиральних»,  до  «покутніх»,  тих,  якими  увінчували куток  з божницею. Рушники супроводжують людину від народження і до скону. На рушник у  селянських  родинах  приймали  новонародженого. Довгим  рушником-наміткою жінки покривали  голову, чоловіки в’язали його як пояс.

У весільних обрядах рушник залишається головним атрибутом і сьогодні.  Викуп  молодої  подають  також  на  рушнику. Молода  й  дружки на дівич-вечорі, коли відбувається обряд прощання з дівуванням, також обв’язуються рушниками.

Батьки  нареченої  благословляють  молодих  іконами  на  спеціальних рушниках,  а  також  зустрічають  їх  з  церкви  хлібом-сіллю  на  рушнику. Під  час  вінчання  рушником  зв’язували  руки  молодих,  бажаючи  їм  одностайності, взаєморозуміння, щасливого  і довгого подружнього шляху. На рушник  ставали молоді під час вінчання.

Рушники  виручали й  тоді, коли подружжя будувало  хату. Щоб  у  хаті  княжили  злагода,  добробут  і  затишок,  сволоки  для  перекриття  стелі піднімалися на рушниках, а потім  їх дарували як символ вдячності майстрам  (За Л. Косиченком; 160  сл.).

Завдання

  1. Випишіть  слова  з подвоєнням. Поясніть орфограму.
  2. Випишіть складнопідрядне речення з кількома підрядними. Поясніть пунктограму.
  3. Виконайте  синтаксичний  аналіз  речення

Усі  важливі  події  в житті наших людей традиційно пов’язані з різними видами декоративних рушників, починаючи від щоденно ужиткових «утиральних», до «покутніх», тих, якими  увінчували куток  з  божницею.

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 228 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar