Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Мальовничий Дніпро Айвазовського
08.11.2020, 15:54
загрузка...

Шлях мандрівок Івана Айвазовського часто пролягав через Україну. Краса її краєвидів, особливо степів, подібних до моря, надихнула художника на створення численних картин. У них, як і в морських пейзажах, він удається до світлових ефектів, особливо захоплюючись заходом сонця.

Водночас митець звертався до жанрових сільських мотивів. Картину «Очерет на Дніпрі поблизу Олешок» уперше було представлено на академічній виставці в Петербурзі. Змальований художником краєвид — у пониззі Дніпра. До берега, зарослого очеретом, пристав великий човен. Люди приїхали заготовляти очерет. Вітер напинає вітрило, а вдалині височіють вітряки, повернувши крила вітрові назустріч. Ці вертикалі пожвавлюють одноманітну горизонталь прибережної смуги.

Як дзвінка кольорова симфонія, що змушує по-особливому звучати всі деталі композиції, розгортається наповнена сонячним блиском панорама високого неба. Гаряче спалахує доріжка на воді, повняться світлом хмари, густішають тіні в очереті. Усе оповив золотавий серпанок вечірньої пори, що надає простому за змістом мотивові особливої значущості. Тут Айвазовський не тільки відтворив світлові ефекти, а й утілив образ гоголівської України з її старосвітським устроєм.

Українська тема у творчості Айвазовського присутня і в образах міст, і в самих краєвидах Чорного моря, по якому плавали човни ще князя Олега й козацькі чайки.

181 слово                                                          За Ю. Белічком

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 453 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar