Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Мальва - диктант 10 клас
31.05.2015, 01:27
загрузка...

В небі летіли схожі на розгніваних драконів хмари, готові склювати все під собою. Біля будинку Олега чекала мальва. Вона все буяла й буяла, розквітли ще два  гарячорожеві віночки. Здавалося, він чує дихання квітки, в одному чарунку спав джміль. Спав так солодко, що Олегові й самому захотілося  укластися в тому чарунку й заснути. Заснути надовго, сховавшись від усього.

Дні мелькають, наче кісточки на рахівниці. Десяток кісточок, а тоді клац – одна виявилась зверху, а ці рука змела праворуч. Все в житті  підлягає  таємному, незримому підрахунку, і всьому ціною гроші. Все зав’язується на грошах: обіцянки, обмани, зради, розколи, чиясь сліпота і продажність.

У чому прогрес? У людській досконалості? Та порівняй сучасного філософа із Сковородою, чого він вартий? Порівняй нинішнього фірмача із чумаком! Звичайно, є й прогрес. Кудись мчать і мчать машини... Куди й чого?  Винаходи  розуму не вдосконалюють душу.

А от мальва цвістиме, не вважаючи ні на що, розквітатимуть нові й нові віночки на високому рівному стеблі, нижні прив’ядатимуть, будуть засихати, але тих, верхніх, завжди буде більше, вони забиватимуть, гаситимуть своїм соковитим буянням сухість нижніх. Мальва аж гукає, що їй ще довго квітнути, жити, і це “довго” зливається з вічністю (За Ю.Мушкетиком;  187 сл.).

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: Мальва диктант 10 клас
Переглядів: 1797 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar