Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Маріїнський палац у Києві
08.11.2020, 22:34
загрузка...

Марийський палац у Києві — пам'ятка історії, містобудування й архітектури. Його споруджено в середині вісімнадцятого століття.

Палац розташований у центрі столиці, звідки відкриваються безмежні простори Задніпров'я. Звідси близько до святинь Києво-Печерської лаври, куди на поклоніння періодично приїжджали члени дому Романових. Крім того, палац оточений чудовим парком, закладеним 1710 року Петром І і названим на його честь Царським. У його насадженнях тоді переважали плодові дерева й кущі, що було продовженням давньоруської традиції в садово-парковому мистецтві.

Палац споруджено за проектом російського архітектора Растреллі. Він прославився ще за життя як творець багатьох величних та оригінальних за своїм вирішенням споруд. Растреллі був улюбленим зодчим дочки Петра І — цариці Єлизавети. Саме на її замовлення будували цей палац й Андріївську церкву в Києві.

Архітектура палацу вражає багатством орнаментів, масок, ваз. Ще більшої виразності надає йому композиція — поєднання білого декору на інтенсивному бірюзовому тлі стін, що нагадує своєю пишністю палаци Петербурга.

Ця споруда є одним із найкращих прикладів поєднання палацової та паркової архітектури. Незважаючи на численні перебудови та зміни, пам'ятка зберегла первинні риси архітектури стилю бароко.

169 слів                                                         За О. Ламоновою

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 212 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar