Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Мініатюри з Пересопницького євангелія
08.11.2020, 00:46
загрузка...

Пересопницьке євангеліє — визначна пам'ятка староукраїнської мови шістнадцятого століття, що зберігається в Національній бібліотеці України імені Володимира Вернадського.

Ця книга — одне з рідкісних видань, створених до появи в Україні друкарської техніки. Тоді книги переписували вручну спеціально підготовлені для цього люди. На це йшло багато часу, тому кожний примірник такої книги мав неабияку цінність.

Рукопис Євангелія оздоблений мініатюрами, заставками й ініціалами. Читання книжок у всі часи було пов'язане з особливим психологічним настроєм, що допоміг би читачеві не лише уявити описані події, а й побачити їх.

Особливо високим художнім рівнем виконання в Пересопницькому євангелії відзначаються чотири мініатюри із зображенням апостолів Матвія, Марка, Луки й Івана, обрамлених пишним рослинним орнаментом, що займає три чверті площі мініатюрних зображень. На золотому тлі малюнки гармонійно поєднуються із соковитими зеленими, синіми та червоними кольорами.

Мініатюри Євангелія є неначе своєрідним переходом між декоруванням із зображеннями людей та фантастичних звірів і рослинними орнаментами, що представляють усю природу Землі.

Автором мініатюр дослідники вважають переписувача книги Михайла. Він був родом із села Пересопниця, що на Волині. Отже, навіть у віддалених куточках України в шістнадцятому столітті жили високоосвічені люди, майстри своєї справи.

179 слів                                                          За О. Харченком

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 95 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar