Головна » Файли » ДИКТАНТИ

На Запорізькій греблі
08.11.2020, 22:31
загрузка...

Я — на палубі пароплава «Некрасов». Чарівний світ пливе переді мною: сині води, білі піски, хати на високих берегах.

Я опускаюсь у шлюзи Запорізької греблі. «Некрасов» — у камері шлюзу. З води поступово піднімається вгору мокре громаддя бетону.

На бетонній мокрій стіні читаю знаки часу: якісь написи, дати, імена, сліди вибухів — усе в зеленому нальоті, у струменях води.

Я переношуся думкою у двадцять третє століття, і тоді шлюзова камера відразу починає здаватися мені старовинною. Я бачу на мокрому, ще більш позеленілому бетоні викарбувані імена й прізвища мулярів, теслярів і бетонників — увесь багатотисячний колектив будівників епохи початку великих робіт.

З високої башти шлюзової камери лунає по радіо Четверта симфонія Бетховена.

«Некрасов» опускається все нижче й нижче. Мокрі стіни звелися на величезну висоту. Люди на палубі, мов зачаровані, мовчки дивляться вгору. Заходить криваво-червоне сонце. І в небі — таке торжество, багряні промені так незвичайно освітлюють далекі хмари.

Розкриваються останні ворота шлюзу: переді мною Хортиця й велична дуга греблі Дніпрогесу. Сорок вісім могутніх струменів злилися в один пінистий велетенський водоспад і мирно шумлять, надихаючи поетів і радуючи дітей.

172 слова                                                       За О. Довженком

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 360 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar