Головна » Файли » ДИКТАНТИ

«Наречена» Федора Кричевського
08.11.2020, 15:55
загрузка...

Федір Кричевський здобував мистецьку освіту в Москві та Петербурзі. Його вчителями були Ілля Рєиін і Валентин Сєров. Ще навчаючись, Кричевський багато мандрував по Україні, набирався вражень від її мальовничої природи, своєрідного народного побуту.

Коли настав час писати конкурсну роботу в Академії мистецтв, Кричевський звернувся до весільного обряду, обравши один з його кульмінаційних моментів — прибирання подругами молодої до вінця. До цього сюжету добре пасує народне прислів'я: «Чоловік тричі дивним буває: коли родиться, жениться і вмирає». Це означає, що в буденному плині життя саме в згадані моменти людина стає об'єктом загальної уваги, справжнім героєм дня. Якраз таку ідею Кричевський і вкладає у свій твір «Наречена».

Прообразом головної героїні стала дівчина з Полтавщини Христя Скубій — ставна, красива, із сильною вдачею. У ній художник убачав типові риси національного характеру української жінки. Кричевський зобразив групу жінок і дівчат у напівтемряві, завдяки чому барви звучать стримано. Лише світлі плями одягу та червоні й золоті кольори плахти й пояса нареченої вносять у загальну гаму необхідні наголоси. А краєчок вікна вгорі, за яким буяє сонячний день, поданий художником як своєрідний камертон, завдяки якому стають гармонійними кольори цілої композиції.

180 слів                                                           За Ю. Белічком

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 286 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar