Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Наша пісня
08.11.2020, 00:26
загрузка...

Світ, у якому ми живемо, ритмічний. Я родом із села, де завжди співали. Тут співіснувало безліч сільськогосподарських ритмів: клепання коси, стукіт копит, крутіння жорна в млині, дзюркіт молока у відрі...

Праця витворює звук і музику. Трудові ритми були канвою для повсякденної словесної та музичної творчості — від приказок до дум. У нинішньому селі людина не чує таких ритмів, а тому вмикає телевізор, радіо чи магнітофон. Ми хочемо реанімувати відчуття слова, а самого підґрунтя для цього немає. Іван Франко недарма казав: «Пісня й праця — великі дві сили». Ми входимо у світ, де пісенне слово зникає. Воно стає інформативним, але його не хочеться слухати й співати. Почуттєве, душевне й мовлене слово відходить. У моєму Богом забутому селі не могло бути такого, щоб увечері не співали. Якби таке сталося, люди б подумали:

«Певно, трапилася якась катастрофа». Над Україною в усі тяжкі часи завжди линула пісня: на околицю йшли — співали, на кладці прали — співали, у млинах — співали, у хатах — співали. А тепер село мовчить, бо ті пісні, що лунають в ефірі, ніхто не підхопить.

Тож повертаймося до справжнього, природного й більше співаймо!

177 слів                                                               За А. Содоморою

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: Наша пісня
Переглядів: 417 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar