Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Ніч у зимовому лісі
07.11.2020, 23:48
загрузка...

Поїзд летів. Картини мінялися, ніби декорації в театрі. Починався старий дубовий та берестовий ліс. Уже було поночі. Чорніли тільки товсті дуби. Місяць піднявся вгору, вийшов із-за хмар — і картина змінилась: якісь чари розлилися по лісі!

Тихе світло місяця заграло по верхах дубів, ще вкритих листом, на котрому масами задержався вгорі пухкий сніг, а далі розлилося по лісі, по ярах, по долинах, розлилося в найвіддаленіші закутки, облило кожне дерево, кожну гілку. На сучках, на розложистому гіллі неначе хто поклав прозору вату. Тихе світло лилося через сніг, через іній, неначе через тонкий прозорий кришталь, і обливало дерева зверху, з боків найделікатнішим матовим блиском. Усе в лісі було освічене з усіх сторін, а від дерев не було видно навіть тіні.

Світло було трохи синюватим. Ліс став якимось фантастичним, здавалося, нібито якийсь дивний зачарований храм, заставлений темними колонами, прикритий незвичайною кришталевою покрівлею. Чорні товсті пеньки, прикриті снігом, були подібні на велетенські гриби, кущі папороті стояли, неначе квітки, у якомусь фантастичному, зачарованому саду.

158 слів                                                За І. Нечуем-Левицьким

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 195 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar