Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Острозька Біблія
06.11.2020, 20:46
загрузка...

Рід князів Острозьких був відомий з давніх-давен. Прапрадідом князя Костянтина був знаменитий Федько Острозький, що боровся за незалежність Русі проти Польщі й Литви, брав участь у Грюнвальдській битві, коли слов’янські народи об’єдналися проти німецької навали і надовго відбили ворогам охоту зазіхати на наші землі.

Його правнук, воєвода київський Костянтин, володів незчисленними багатствами і через це мав владу, силу й право. Він не перейшов у католицтво, а  його родовий замок в Острозі перетворився на центр української культури. Тут зібралися найученіші люди тодішньої України: Смотрицькі – Герасим та син його Максим, а ще Дем’ян Наливайко – брат знаменитого пізніше повстанця Северина. Князь влаштував у Острозі школу, в якій навчали  слов’янською, грецькою і  латиною.

Князь хотів найперше надрукувати Біблію церковнослов’янською мовою. Для цього він запросив  досвідченого друкаря Івана Федорова.

Острозька Біблія  стала неперевершеним мистецьким твором  завдяки чудовим шрифтам, майстерній верстці,  великій кількості  різних оздоб. І крім герба князя Острозького, був надрукований у книзі і скромний герб старого друкаря. (За О.Іваненко; 160 сл.)

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 435 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar