Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Папороть
08.11.2020, 22:44
загрузка...

Згідно з повір'ям, папороть цвіте лише раз на рік, купальської ночі. її чарівна осяйна квітка розкривається на єдину мить. Це стається рівно опівночі: вона тріскотить і займається водночас блакитним полум'ям.

Хто зірве квітку папороті, той усе знатиме, розумітиме мову дерев і звірів, стане ясновидцем.

Буває, що люди володіють цвітом папороті, але не відразу це помічають. Легенда розповідає про одного селянина, який із доброго дива загубив волів. Коли ж пішов до лісу їх шукати, то йому до плетеного взуття потрапив цвіт папороті. Завдяки йому селянин не тільки дізнався, де його воли, а й довідався, у яких місцях заховано скарби. От він ішов лісом і розмірковував про багатства, які вже вважав своїми. Раптом до нього наблизився розкішно вбраний пан і запропонував обміняти старе плетене

взуття на свої чоботи. Селянин погодився, узув чоботи, а панок тим часом зник. І як тільки не стало в селянина його старого взуття, він позбувся своїх незвичайних знань.

З легендами про пошуки цвіту папороті до наших днів дійшло відлуння міфу про поєдинок героя-громовержця зі змієм — володарем потойбіччя, власником величезних підземних багатств і скарбів.

175 слів                                                          За Я. Музиченко

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 308 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar