Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Перші українські книги Диктант 9 клас
17.08.2018, 01:59
загрузка...

Першим українським книгам майже тисяча років! Що це за книги? Хто їх написав? До сьогодні їх дійшло небагато, а точніше — зовсім мало. Найвідоміші з них — «Повість минулих літ» Нестора Літописця, «Слово про Ігорів похід» невідомого автора, «Слово про закон і благодать» митрополита Іларіона. Давню історію нашого краю ми знаємо передусім завдяки «Повісті минулих літ» Нестора Літописця.

Нестор жив у другій половині одинадцятого — на початку дванадцятого століття. Присвятив своє життя релігійній справі: до кінця своїх днів був ченцем Києво-Печерської лаври. Однак прославився передусім як автор найдавнішого літописного зібрання «Повість минулих літ», що проливає світло на нашу історію, адже пам'яток, написаних майже тисячу років тому, дуже мало, а тим паче таких масштабних! «Повість минулих літ» вражає широтою охоплення історичних подій — від перших кроків людства після вигнання Адама і Єви з раю до бурхливих історичних подій початку дванадцятого століття. Ця книга висвітлює історію східних слов'ян і князівської влади, утвердження християнства на Русі, розповідає про виникнення слов'янської писемності.

Усі згадані книги рукописні, а перша друкована книга в Україні з'явиться майже через півтисячоліття — її надрукує славетний Іван Федоров.

173 слова                                                             3 підручника

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 506 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar