Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Почаївський монастир
09.11.2020, 16:09
загрузка...

Коли взимку 1240 року Батий зруйнував Київ, кілька монахів Києво-Печерської лаври, шукаючи порятунку, прийшли на західні землі України. За ними, наступаючи на п’яти, гналися ординці. Здавалося, осьось ворожі коні наздоженуть знеможених ченців.

У найтяжчий момент, коли ординці були вже зовсім близько, у відчаї монахи впали на коліна й стали просити Богоматір, щоб урятувала їх від ворогів. Діва Марія зглянулася й заховала їх від ворожих очей.

На місці свого чудесного спасіння, на горі, вони викопали печери й стали жити в них, прославляючи в молитвах Богоматір, а своє поселення назвали Почаєвом на честь київської річки Почайни, від якої прийшли.

Минуло багато років, і на місці печер на пожертви багатої графині Анни Гойської було збудовано розкішний кам’яний монастир. Богомільна графиня подарувала йому, окрім земель і коштовностей, ще й найдорожчу свою святиню — чудодійну ікону Божої Матері, яка зціляла хворих. За народними переказами, сліпий брат графині, молячись біля цієї ікони, прозрів. І полинули до Почаєва звідусіль паломники, щоб уклонитися цій святині. Нині Почаївський монастир — міцний осередок православ’я на
землях Західної України.

166 слів За Н. Крем’янчанкою

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: монастир, диктант, Почаївський
Переглядів: 195 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar