Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Професор Яворницький
08.11.2020, 17:58
загрузка...

Дмитро Яворницький щоліта тяжко трудився на розкопках курганів, записував по селах пісні, легенди, думи, перекази та примовки, не раз долав із лоцманами пасмо грізних порогів Дніпра, де й ребра йому ламало на бурхливих вирах серед каміння. Позростаються кістки — навесні Яворницький знов на порогах, на передньому з човнів стійма летить у вир.

Кожна краплина людського досвіду, кожен добрий народний звичай для Яворницького мали неперехідну цінність. Усюди він був бажаним: матері запрошували, щоб він потримав новонародженого над купіллю; дніпровські лоцмани охоче брали його в човни, бо вважалося, що з цим мандрівним професором і найстрашніший поріг Ненаситець їх не поглине.

Навіть знахарки з темними очима, які вміли не тільки наслати зло, а так само й відвернути його від людини, ставилися до Яворницького зі щирою шанобою, бувши певними, що в ділі ворожбитському професор сильніший за них. Адже хто з них уміє так, як цей професор, зазирнути в душу людини? Він нібито знається й на тайнощах магії, і на всякому приворот-зіллі, і на силі сивої степової незабудь-трави.

162 слова                                                               За 0. Гончаром

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 9 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar