Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Школа
17.11.2020, 23:47
загрузка...

Текст №1.

Слово школа є в усіх слов’янських мовах. Було воно і в давньоруській мові. Прийшло до нас із Стародавньої Греції. У перших грецьких школах училися хлопчики з вільних родин. Спочатку їх навчали читати, писати й рахувати. Потім вони навчалися співів, музики, поезії. В інших школах пізніше здійснювалося фізичне виховання й загартування. З них готували майбутніх воїнів. Усі ці школи були приватними.
У Київській Русі перші школи з’явилися в кінці десятого століття. Навчалися там діти багатих. Це діти князів, придворних та купців…
(А. Коваль).

Текст №2.

Школа — святиня і надія народу. У школі навчають не тільки читати, писати, рахувати, мислити, пізнавати навколишній світ, багатства науки і мистецтва. У школі учать жити.

По тому, як людина ставиться до своєї школи, судять про її внутрішню культуру і благородство, про її здатність дорожити честю і славою свого народу. Твій обов’язок — на все життя зберегти ставлення до школи як до святині. Школа з її елементарними знаннями, з її азбукою і першим читанням, з її учителем і наставником, з її першою книжкою нехай назавжди залишиться у твоїй душі. Як перше джерело твого розуму, твоїх здібностей, благородства і високої вихованості твоєї душі (За В. Сухомлинським).

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 288 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar