Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Шлях до зірок
08.11.2020, 18:21
загрузка...

Першим космонавтом незалежної України став Леонід Каденюк. Дев'ятнадцятого листопада 1997 року американська ракета-носій «Колумбія» вивела на орбіту космічний корабель «Шаттл» із міжнародним екіпажем на борту: четверо американських астронавтів, японський науковець і космонавт-дослідник, у якого на правому рукаві скафандра яснів синьо-жовтий прапорець.

Леонід Каденюк народився в селі Клішківці Чернівецької області. Звідси за польотом «Шаттла» спостерігала його мати, колишня сільська вчителька. Батько, теж учитель, помер рано: далися взнаки фронтові рани. Діти в сім'ї швидко стали самостійними, особливо Леонід. Він завжди знав, що стане льотчиком, і до мети йшов наполегливо. До загону космонавтів Каденюк потрапив ще в 1976 році, подолавши нелегкий конкурсний відбір. Довідавшись, що Україна готується послати свого космонавта на американський корабель, Каденюк написав листа українському президентові. Леонід переміг у відбірковому конкурсі на політ у складі міжнародного екіпажу. Протягом шістнадцяти діб він проводив експеримент, пов'язаний із вивченням впливу мікрогравітації на розвиток рослин.

Глибока порядність, сумлінне ставлення до будь-якого завдання, високий професіоналізм — це не просто слова зі службової характеристики, підписаної керівником загону космонавтів. За цими словами — доля людини, її шлях до зірок.

169 слів                                                                  3 журналу

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 358 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar