Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Сині очі Волині
09.11.2020, 02:05
загрузка...

Із травнем у мене пов’язані надзвичайно приємні спогади про відрядження в рідний Любомльський район із метою дослід‹ження екологічного стану джерел. Їх і знамениті наші озера називають синіми очима Волині. Найвідомішими, найпрекрас‹нішими з‹посеред них є знамениті Оконські джерела. Їх назва, як і наймення села, поблизу якого вони розташовані, утворила‹ся, очевидно, від слова «око».

Зіркі, глибокі очі в цих джерел. З глибини землі виривають‹ся два потужні потоки діаметром у півтора‹два метри, утворю‹ючи невеликі плеса‹озерця. Вода тут чиста, мов сльоза, вона будь‹якої пори року має однакову температуру — дев’ять граду‹сів за Цельсієм. Тому влітку вода здається холодною, а взимку —
теплою.

Джерельний край мого дитинства, що біля села Заболоття Любомльського району... Жебонять, виграють, співають джере‹ла... Стою коло витоків і чую, як ноги мої лоскоче шовковистий шепіт ручая. У густому тумані пасуться коні. Дзвенить, зачепив‹шись за покрівлю хати, мідне колесо місяця. Заворожений цією красою, повільно стаю на коліна, спираюся руками об землю і, нахилившись, п’ю холодну воду. Мовби спиваю, убираю в себе всі чари природи. Ні, немає нічого смачнішого у світі, ніж смак рідного джерела!

169 слів За В. Геєм

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 535 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar