Головна » Файли » ДИКТАНТИ |
14.12.2020, 21:34 | |
загрузка...
Слово Людина опоетизовує найдорожче, увічнює його в слові. Вона хоче словом сказати всьому світові про свої найглибші почуття і зоряні мрії. Людина вибудувала з минулого в прийдешнє золотий міст, яким спішать у серця посланці людяності й любові - викупані в пелюстках квіту і в пробудженнях росяного ранку слова.
Українська мова витворила багато пестливих слів, якими опоетизовано світ. Напевне, найбільше таких пестливих слів у своїй високості, людинолюбності, у красі - про матір. Перше слово, з якого розпочинається наше пізнання краси світу, його сонячності.
У кожної людини стає мати початком життєвого шляху, початком доброти й совісті, єдиною сповіддю і покликом до діянь на щастя людині. Мати народила нас, навчила говорити й запалила в серці вічне світло пісні.
Завжди серце лине до матері, до рідного дому, яблунь і вишень у цвіту, журливої річечки, запашного лугу, першої стежини, яка кличе на батьківські пороги. Скільки б років не мали, ми завжди звертаємося до джерел дитинства, до материнської любові й ласки, до материнського тепла, черпаємо в них наснагу й щастя.
161 слово За І. Вихованцем Слово Слово є однією з основних одиниць мови. Воно дає найменування всім пізнаним людиною предметам, явищам природи й суспільства, усім відношенням і залежностям, почуттям, емоційним реакціям і волевиявленням. Отже, фактично слово бере на себе називальну функцію мови. Слово - центральна одиниця мови. Інші одиниці живуть у слові або для слова в реченні й тексті. Слова в мові існують у певній системі та взаємовідношеннях. Вони якнайтісніше пов’язані з позамовною дійсністю, частини якої позначають і на зміни в якій оперативно реагують, відбиваючи широкий соціально-історичний досвід носіїв мови. Тому словникова система є найрухливішою складовою мови. У ній постійно виникають нові слова й значення, певні слова стають рідковживаними, а то й зовсім забуваються, залишаючись тільки в писемних пам’ятках. Коли ми говоримо про те, що мова пов’язує минулі покоління із сучасними, зберігає і передає досвід, то маємо на увазі насамперед слова. Багатий, розвинений словниковий склад забезпечує чутливіше сприйняття навколишнього світу, глибше проникнення в нього й точніше мислення як для всього суспільства, так і для кожної окремої людини. (161 слово) За Л. Мацько
Слово Ніжна душа нашого народу бринить у слові. Слово, оповите любов'ю, вигранене вічністю, заходить у серце і настроює струни ніжності. З ніжної душі — слово ніжне, як розпростерта у світ неперевершена українська пісня. Слово ніжне будить у нас людину, слово ніжне освячене любов'ю до найдорожчого на землі. Українська мова витворила багато-багато пестливих слів, якими опоетизований світ. Напевно, найбільше таких пестливих слів утворено від слова «мати», першого слова, з якого розпочинається наше пізнання краси світу, його сонячності. Мати народила нас, навчила говорити і запалила в серці вічне світло пісні. Завжди серце лине до матері, до рідного дому, яблунь і вишень у цвіту, журливої річечки, запашного лугу, першої стежини, яка кличе на батьківські пороги. Скільки років не мали б, ми завжди звертаємось до материнської любові й ласки, черпаємо в них наснагу і щастя. 128 слів
Слово Слово – найтонше доторкання до серця, воно може стати і ніжною запашною квіткою, і живою водою, що повертає віру в добро, і гострим ножем, і розжареним залізом, і брудом. Мудре і добре слово дає радість, нерозумне і зле, необдумане і нетактовне – приносить біду. Словом можна вбити і оживити, поранити і вилікувати, посіяти тривогу й безнадію і одухотворити, розсіяти сумнів і засмутити, викликати посмішку і сльозу, породити віру в людину і заронити невіру, надихнути на працю і скувати сили душі…
В. Сухомлинський | |
Переглядів: 731 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |
| |