Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Світ ловив його, та не спіймав
08.11.2020, 16:08
загрузка...

На шістнадцятому році життя з торбинкою харчів, латинською граматикою й улюбленою сопілкою Григорій Сковорода покинув рідну домівку й подався до Києва, де здійснилася його мрія: він вступив до Києво-Могилянської академії. У цій найвідомішій на той час вищій школі Східної Європи Григорій став одним із найкращих студентів.

На двадцятому році життя Григорія відрядили до Петербурга співати в придворній капелі, адже він прославився гарним голосом, грою на скрипці, бандурі, крім того, мав композиторський хист, писав вірші. Із стількома талантами Сковорода міг би високо піднятися кар'єрними щаблями, проте він вирішує покинути Петербург.

Повернувшись в Україну, Сковорода викладав у Переяславському колегіумі, потім працював домашнім учителем, а згодом став викладачем стародавніх мов і етики в Харківському колегіумі. Своїх вихованців учив тих норм, яких дотримувався в житті сам: учив, як жив, а жив, як навчав. У колегіумі Сковорода став улюбленим учителем, проте через цькування й доноси він вимушений був покинути цей заклад.

Відтоді філософ вів мандрівне життя. Майже тридцять років неквапно мандрував цей співець-музика і вчитель-байкар курними шляхами Лівобережжя. Світ ловив його, та не спіймав.

169 слів                                                               3 підручника

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 587 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
avatar