Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Текст диктанту - Український зорепад
31.05.2015, 01:26
загрузка...

У променях сонця дотлівали хмари. Ще будуть теплі дні, ще цвістимуть квіти, сонце припікатиме по-літньому. Та вже дзвенить у височині  печальна струна, нагадує, що все летить на невидимих крилах  і все має кінець. Ліс ще шумітиме, але, либонь, на півтону  глухіше.

Максим дивився у пригасле, темно-синє небо, на маленькі, перші, рідкі, неначе розвішані недбалою рукою зорі. Вони були схожі на яблучка на вітті здичавілих яблунь. Одна зоря зірвалась й шугонула  за темний ліс...

Зорепад шумує в наших жилах, український зорепад. Він тільки в нас такий. Таємничий до щему в серці й величний. То наші стражденні предки  шугають у безвість, у вічність, щоб постати в нас печальними і вічно одинокими, як одірвані од небозводу зорі. Тільки українцеві дано  це відчуття, тільки його гнітить підозра і гірка невгасима туга.

Людина, яка не ввібрала в себе сивий зорепад і цвіт калини, яка не відчула на своїх губах смаку вишні, якій не вдарив у серце на світанку перепел, не може бути українцем. І поки на небозводі горітиме хоч одна зірка, а на землі залишиться хоч один перепел, Україна не згасне (За Ю.Мушкетиком; 180  сл.)

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав: | Теги: диктант 10 клас, текст диктанту, Український зорепад
Переглядів: 2241 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
avatar