Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Українські дослідники в Антарктиді
08.11.2020, 00:34
загрузка...

Тисяча дев'ятсот дев'яносто п'ятого року уряд Великої Британії запропонував безплатно передати Україні одну зі своїх науково-дослідних станцій в Антарктиді. Головною умовою цього британці визначили продовження Україною тривалих наукових досліджень на високому рівні. Наступного року, у лютому, на станції було спущено британський прапор і піднято український — на карті світу з'явилася перша українська антарктична станція під назвою «Академік Вернадський». Із цієї станції до Києва на ім'я Президента України було надіслано повідомлення про цей історичний факт.

Завдяки активній роботі станції Україна посіла гідне місце серед провідних держав світу, які проводять наукові дослідження в Антарктиді. Упродовж десяти років науковці-полярники зробили значний внесок у світову науку, їхні здобутки й відкриття заслужили на високу оцінку та повагу колег з інших країн.

Наукові спостереження на станції тривають цілодобово й здійснюються за чітким графіком. Головні напрями роботи українських науковців — це передусім фізика атмосфери й ближній космос, озонова діра, за якою, потрібно зазначити, спостерігають лише на нашій станції, метеорологічні, геофізичні, океанологічні, геологічні й інші дослідження та спостереження. Тож маленький колектив полярників не має часу нудьгувати.

166 слів                                                                 За В. Логіновим

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 395 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar