Головна » Файли » ДИКТАНТИ

Уночі собор молодіє Диктант 9 клас
17.08.2018, 02:06
загрузка...

Уночі собор молодіє. Зморщок часу на ньому не видно, він мовби повертається до тієї козацької молодості, коли з комишини постав юним виквітом краси й уперше сяйнув у цих степах небесними півкулями своїх бань.

Виник мов із легенди. Після зруйнування Січі повержені запорожці заснували монастир у цих місцях, у плавнях, тут вони постригались у ченці, брали до рук замість шабель книги Святого Письма, чорною жалобою ряс прикривали буйно-червоні шаровари лицарів Запорожжя. І тоді було вирішено на їхній сумовитій раді збудувати собор, щоб піднісся він у небо над цими плавнями, що рибою кишать, над степами, де коні випасалися, щоб незломлений козацький дух жив у святій цій споруді.

Але хто ж збудує, хто сотворити зуміє? Підліток місцевий викликався, тямковитий хлоп'як з очима великими, як натхнення. «Благословіть!» — і зник у плавнях. Три доби його не було, потім повернувся до товариства й на долоні тримав собор, зроблений із стеблин комишу. Розповідав, нібито собор уві сні йому наснився. Козацька рада, оглянувши пробу комишеву, схвалила: «Воздвигнемо!» І засяяли відтоді блакиттю кулясті бані собору над плавнями, над цим білим світом дніпровським.

173 слова                                                          За О. Гончаром

Категорія: ДИКТАНТИ | Додав:
Переглядів: 788 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar